E-Bülten Haziran 2017
E-Bülten Haziran 2017
 
 

MİTTO-İnsansız ve Otonom Kara Araçları Tasarım Yarışması

 
 

Savunma Sanayii Müsteşarlığı himayelerinde ilki bu yıl planlanan "İnsansız ve Otonom Kara Araçları Tasarım Yarışması" insansız, uzaktan kumandalı ve/veya otonom, balistik korumaya sahip askeri kara araçlarının kavramsal tasarımını hedefleyen bir yarışma gerçekleştirilecektir. Yarışma üç boyutlu model tasarım ve serbest çizim kategorilerinde düzenlenecek olup tüm yerli ve yabancı firma, üniversite öğrencileri ve bireysel katılımlara açık olacaktır. 

 
 
 
3 Temmuz 2017 MİTTO Fakülte Birim Koordinatörleri Toplantısı gerçekleştirildi.
 
 
E-Bülten Haziran 2017
E-Bülten Haziran 2017
 
 

Üniversite Rektörümüz Prof. Dr. Sn. Emin ARAT'ın da teşrif ettiği toplantıda Üniversitemizin Ar-Ge projeleri ve teknoloji transferine dair performansı rakamlarla sunuldu ve üniversite-sanayi işbirliği için MİTTO'nun yürüttüğü çalışmalar aktarıldı. Özellikle Fen-Sağlık-Mühendislik disiplinlerinden Fakülte Dekanlarımıza, fakültelerinde üniversite-sanayi işbirliği projelerinin hayata geçirilmesi adına akademisyenlerimizi teşvik etmeleri ve MİTTO ile işbirliği yapılması konusunda destekleri istendi.

 
 
 
 İlaç Endüstrisi TTO Buluşması - İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası
 
 
E-Bülten Haziran 2017
E-Bülten Haziran 2017
 
 

MİTTO, 13 Haziran 2017 Salı günü Hilton Bomonti Otel’de gerçekleşen “İlaç Endüstrisi-TTO Buluşması” etkinliğine katıldı. Etkinlik çerçevesinde, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği Portalının (KÜSİP - www.küsip.gov.tr) tanıtım sunumu da yapıldı. Portal ile kamu, üniversite ve sanayi kuruluşları, girişimciler, yatırımcılar arasında ortak işbirliği ve etkileşiminin, paydaşlarının tek bir nokta üzerinden, Ar-Ge fonlarına, araştırmacılara, yatırımcılara, bilgi kaynaklarına kolay ve hızlı erişiminin sağlanması amaçlanmaktadır. Toplantıda MİTTO, misyonunu ve faaliyet alanlarını içeren bir tanıtım sunumu gerçekleştirdi. İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası ve Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi ve MİTTO arasında olası işbirliklerine dair ilk adımlar atıldı.

 
 
 
 
 
#FOOTERALT#