E-Bülten Nisan 2017
E-Bülten Nisan 2017
 
 
 
 

Patent Bilgilendirme Günleri

MİTTO tarafından düzenlenen "Yeni Sınai Mülkiyet Kanunu ve Patent Bilgilendirme Günü" etkinliği Mühendislik Fakültesi'nde gerçekleştirildi. Etkinliğin açılış konuşması; MİTTO Türk Patent ve Marka Kurumu Bilgi ve Doküman Sorumlusu Mustafa Tüysüz tarafından yapıldı. Etkinliğe konuşmacı olarak katılan sektör temsilcileri tarafından yeni patent kanununun getirdiği yenilikler, kamu çalışanlarının buluşlarının durumu, sanayi ile yapılan projelerdeki buluşların durumundan bahsedildi.

 
 
 
 
 

Uluslararası Ar-Ge İşbirlikleri Zirvesi ve Fuarı

MİTTO 2-5 Mayıs tarihlerinde Pullman Kongre ve Fuar Merkezi'nde düzenlenen Uluslararası Ar-Ge İşbirlikleri Zirvesi ve Fuarı'nda kurmuş olduğu standında Marmara Üniversitesi'ni temsil ederek Üniversitede yürütülen Ar-Ge çalışmalarını ve teknoloji transferi potansiyelini tanıttı.

 
 
 
 
 
 
 

MİTTO Birim Koordinatörleri Buluşması Yapıldı

Üniversitemizin Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Akalın ve Prof. Dr. Mehmet Akman ile Fakülte Dekanlarının katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda; MİTTO'nun sağlayacağı katma değer ve fakültelerle olan işbirliğinin akademisyenlere ve üniversitemize katkıları üzerine paylaşımda bulunuldu. MİTTO Yürütme Kurulu Başkanı ve Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mehmet Akalın ve MİTTO Koordinatörü Prof. Dr. Ahu Altınkut Uncuoğlu yaptıkları konuşmalarda; teknoloji transferine yönelik olarak birim koordinatörlerine yapacakları tüm faaliyetlerde MİTTO'nun desteğinin olacağının güvencesini verdiler.

 
 
 
 
 
#FOOTERALT#