E-Bülten Aralık
E-Bülten Aralık
 
 
MİTTO’dan H2020 Eğitimleri
 
 
MİTTO Koordinatörlüğümüz tarafından 02.12.2016'da firmaların Avrupa Birliği fonlarından yararlanmasına destek olmak amacıyla “Firmalara Yönelik Horizon 2020 Bilgilendirme Eğitimi” 12-13.12.2016 tarihlerinde ise “Akademiye Yönelik H2020 Programları ve Uygulamalı Proje Yazma Eğitimi” düzenlenmiştir. Eğitimlerin amacı Ar-Ge odaklı faaliyetleri destekleyen H2020 programının kapsamı, işbirliği ve finansman fırsatları hakkında firmaları ve akademisyenleri bilgilendirmek olup; eğitime Horizon 2020 projelerine katılmak isteyen sanayi firmalarının Ar-Ge Yöneticileri ve Proje Sorumluları ile fakültelerimizden proje deneyimi bulunan akademisyenlerimiz katılmıştır. Katılımcılara sertifikaları MİTTO Başkanı ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Akalın tarafından takdim edilmiştir.
 
 
 
MİTTO, Türkiye İnovasyon Haftası’nda 
 
 
E-Bülten Aralık
E-Bülten Aralık
 
 
TİM tarafından organize edilen Türkiye İnovasyon Haftası 8-10 Aralık tarihleri boyunca İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. MİTTO uzmanları fuar kapsamında kurulan MİTTO Tanıtım Standında davetlilere MİTTO çalışmaları hakkında bilgiler verdiler ve Üniversitemizin Ar-Ge ve İnovasyon potansiyelini tanıttılar.
 
 
 
MİTTO, TTGV TTH Programı kapsamında Doğan Taşkent ile Marmara Üniversitesi Projelerinin Yatırım Potansiyelini Görüştü.
 
E-Bülten Aralık
 
MİTTO Koordinatörlüğü, Proje Pazarı’nda sergilenen ve patente konu ya da patentli ürünleri bulunan değerli akademisyen ve araştırmacılarımızın projelerini yatırımcılarla buluşturmak için, TTGV’nin TTH Projesi Danışmanı, Türkiye’de telekomünikasyon, yenilenebilir enerji ve girişimcilik eko sistemi içinde şirket yapılandırma danışmanı olarak çalışan ve Türkiye Startup Ekosistemi ve Girişimciliğin geliştirilmesi üzerine belli başlı üniversiteler ve uluslararası şirketlere seminerler veren Sn. Doğan Taşkent ile bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda ticarileştirmeye yakın/hazır 7 proje, sahipleri tarafından katılımcılara sunuldu ve uzmanlar tarafından kendilerine yatırım alabilmeleri konusunda geri bildirimler aktarıldı. Doğan Taşkent ile önümüzdeki süreçte de birlikte çalışmalar yürütmek konusunda mutabık kalındı.
 
 
#FOOTERALT#