E-Bülten Kasım 2
E-Bülten Kasım 2
 
 
Endüstri 4.0 Farkındalık ve Bilgilendirme Strateji Toplantısı
 
 
 
 
Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi tarafından 3-5 Kasım 2016 tarihleri arasında Kadıköy'de Caddebostan Kültür Merkezi'nde, Marmara Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projeleri Komisyonu Başkanlığı (BAPKO), Kadıköy Belediyesi ve paydaşlarımız olan Eczacı Kooperatifleri ve İlaç Firmaları işbirliği ile I. Ulusal Marmara Eczacılık Kongresi düzenlenmiştir. MİTTO, kurmuş olduğu tanıtım ve bilgilendirme standında akademisyenlerimize ve konuklara projeler, fon kaynakları ve fikri mülkiyet hakları konularında bilgilendirmelerde bulunmuştur. Kongrede, ulusal alanda bilimsel paylaşım ile katma değerli ürünleri hedefleyen patent ve proje odaklı ekiplerin kurulması ile 2023 vizyonuna ışık tutulmuştur.
 
 
 
MİTTO ÜSİMP Patent Fuarı’nda,       8-9 Kasım 2016
 
 
 
 
MİTTO Uzmanları teknoloji Transfer Ofisleri’nin (TTO) teknoloji portföylerini, sektör temsilcilerine ve yatırımcılara tanıtım süreçlerinde destek olmak, sinerji ortamı yaratmak ve üniversite ile yatırımcıların tek bir noktada buluşmasını sağlamak amacıyla düzenlenen Üniversite Sanayi İşbirliği Platformu, Patent Fuarı’na katıldılar. Ülkemizin farklı bölgeleri ve üniversitelerinden fuara katılan TTOlar ve patent sahipleriyle FSMH alanında bilgi ve deneyim paylaşımı gerçekleştirdiler.
 
 
 
Marmara Üniversitesi III. İnovasyon ve Proje Pazarı Gerçekleştirildi
 
 
 
 
Marmara Üniversitesi İnovasyon ve Teknoloji Transfer Ofisi'nin (MİTTO) organizasyonuyla 2013 yılından bu yana düzenlenen “Marmara Üniversitesi İnovasyon ve Proje Pazarı” bu yıl 17 Kasım 2016’da İMES Sanayi Sitesi’nde yapıldı. Akademisyenlerin, girişimcilerin, öğrencilerin, sanayi kuruluşları ve Ar-Ge merkezlerinin inovasyon projelerinin ulusal boyutta ticarileşmesi ve tanıtımı amacıyla düzenlenen etkinlikte; projeler gün boyu sanayicilerimizin beğenisine sunuldu. Proje Pazarı’nda; biyoteknoloji, bilişim, elektronik, makine ve kimya alanlarından 35 Ar-Ge çalışması ve proje prototipi sergilendi. Etkinlikte eşzamanlı oturumlarda, katılımcılara TPE, KOSGEB ve TÜBİTAK ulusal ve uluslararası destekleri hakkında konu uzmanları tarafından genel bilgilendirme yapıldı. Ayrıca etkinlik kapsamında sanayiciler ile akademisyenler arasında ikili görüşmeler yoluyla yeni ortaklıklar ve işbirlikleri kuruldu.
 
 
#FOOTERALT#