E-Bülten Kasım 1
E-Bülten Kasım 1
 
 
Endüstri 4.0 Farkındalık ve Bilgilendirme Strateji Toplantısı
 
E-Bülten Kasım 1
 
Üniversitemiz İnovasyon ve Teknoloji Transfer Ofisi (MİTTO) organizasyonu ile 8 Kasım 2016 Salı günü 09:30-12:00 saatleri arasında Mühendislik Fakültesi MB-144 nolu salonda “Endüstri 4.0 Bilgilendirme ve Strateji Günü” düzenlenmiştir. Program kapsamında bilgilendirme sunumları yapılmış ve Endüstri 4.0 alanında fakültelerimizde devam eden çalışmalara ve projelere dair fikir alışverişi gerçekleştirilmiştir. Sunumlar, Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. B. Gültekin Çetiner, Teknoloji Fakültesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü’nden Doç. Dr. Erkan Kaplanoğlu ve FESTO Didaktik Endüstriyel Akademi’den Operasyon ve İş Geliştirme Uzmanı Hakan Eminçe tarafından yapılmıştır.
 
 
 
MİTTO AIESEC Öğrenci Bilgilendirme Etkinliği
 
 
Marmara Üniversitesi İnovasyon ve Teknoloji Transfer Ofisi ve AIESEC işbirliği ile Farkındalık ve Bilgilendirme etkinlikleri kapsamında AIESEC Türkiye (Türkiye İktisadi ve Ticari İlimler Talebeleri Staj Komitesi Derneği), Üniversitemiz öğrencilerine yönelik olarak “AIESEC Day” başlıklı bir etkinlik düzenlenmiştir. Yurtdışı stajlar için “Sosyal Sorumluluk, Gönüllü Stajlar, Kurumsal Stajlar” başlıklarında, yurtiçi stajlar için “Yerel Gönüllülük” başlıklarında bilgilendirmelerin yapıldığı etkinlik 24 Kasım 2016 Perşembe günü 09:30-12:00 saatleri arasında Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleşmiştir.
 
 
 
MİTTO Girişimcilik 1.0 Etkinliği 
 
E-Bülten Kasım 1
 
MİTTO Koordinatörlüğümüz ve Student Up Girişimcilik Kulübü işbirliğinde 24 Kasım 2016 tarihinde Mühendislik Fakültesi’nde Girişimcilik 4.0 Etkinliği düzenlenmiştir. Üniversitemiz mezunu girişimcilerin tecrübelerini paylaştıkları ve birbirinden değerli sunumların gerçekleştiği etkinliğe yoğun ilgi ve katılım olmuştur.  
 
 
#FOOTERALT#