E-Bülten Ekim2
E-Bülten Ekim2
 
 
PENTA Elektronik ÜSİ Sözleşmesi İmzalandı
 
 
MİTTO Üniversite Sanayi İşbirliği Uzmanları Tuzla Aydınlı OSB’de bulunan PENTA Elektronik A.Ş.’yi ziyaret ederek Ar-Ge danışmanlık ihtiyaçları üzerine görüştü. 1989 yılında İstanbul’da kurulan PENTA ELEKTRONİK, Tuzla’daki 5.000 m2’lik üretim tesisinde, 300 deneyimli personeli ile elektronik üretim sektöründe hizmet vermektedir. Üniversitemizden akademisyenlerden danışmanlık talep eden firma ile eşleştirme ve teknoloji transferi konularında işbirliği başlamıştır. 
 
 
 
MİTTO’ya Rehber TTO Eğitimleri, 3-7 Ekim 2016
 
 
 
 
MİTTO, yürütmekte olduğu TÜBİTAK 1601 Projesi kapsamında Ankara’da bulunan Rehber TTO, Hacettepe Üniversitesi Teknoloji Transfer Merkezi’ni ziyaret etmiş ve toplam bir hafta boyunca HT-TTM Modül uzmanlarında teorik ve uygulamalı eğitimler almıştır. TTO’nun 5 modülünde öncelikle modül sorumluları eşleştirilmiş, ardından modüller bazında yapılan çalışmalar, kullanılan formlar ve standart operasyonel planlara ilişkin bilgi ve tecrübe aktarılmıştır. Son iki günde HT-TTM Üniversite Sanayi İşbirliği Uzmanları ile MİTTO ÜSİ Uzmanları İvedik OSB, Sincan OSB gibi Ankara’nın önde gelen sanayi bölgelerinde saha çalışmaları ve firma ziyaretlerinde bulunmuşlardır. Karşılıklı güzel ve verimli bir eğitim haftası geçirilmiştir.
 
 
 
MİTTO, Üniversitemizin Biyoteknoloji Alanında Ar-Ge Strateji Çalıştaylarını Koordine Etti
 
 
 
E-Bülten Ekim2
 
TÜBİTAK'ın "Üniversitelerde Ar-Ge Strateji Belgesi Hazırlatılması ve Uygulatılması" çağrısına istinaden üniversitemiz tarafından hazırlanan ve kabul edilen "Marmara Üniversitesi'nde Biyoteknoloji Alanında Mevcut Ar-Ge Potansiyelinin Belirlenmesi ve Öncelikli Alanlara Yönelik Ar-Ge Stratejilerinin Oluşturulması" başlıklı projenin "Biyoteknoloji" genel başlığı altında ilgili proje konularının belirlenmesi amacıyla, Ekim ayı boyunca Tarımsal, Endüstriyel, Çevre ve Sağlık Biyoteknolojisi başlıklı 4 adet çalıştay düzenlenmiştir. MİTTO Koordinasyonunda gerçekleştirilen Çalıştaylarda konunun uzmanları, sektör temsilcileri ve akademisyenler, Marmara Üniversitesi’nin Biyoteknoloji alanında özgün Ar-Ge Stratejilerini oluşturmak için biraraya gelmiştir.
 
 
#FOOTERALT#