E-Bülten Temmuz
E-Bülten Temmuz
 
 
MİTTO’dan "Teknoloji Tabanlı Başlangıç Firmalarına Yönelik İş Geliştirme konusunda Mentörlük Eğitimi" 
 
 
 
 
MİTTO Koordinatörlüğümüz ve Pera EEMEA işbirliğinde 18-23 Temmuz tarihleri boyunca Üniversitemiz Rektörlük 3. Kat salonunda Mentörlük Eğitimi verilmiştir. Özel sektör ve akademiden 24 katılımcının eğitim aldığı etkinliğe 5 MİTTO personeli de katılım göstermiştir. Katılımcılara eğitim sonunda katılım sertifikaları takdim edilmiştir. Eğitim sayesinde, mentör adaylarının teknoloji tabanlı start up firmalarının iş geliştirme süreçlerinde onlara yol gösterecek, danışmanlık yapacak yetkinlikler kazanmaları amaçlanmaktadır. Eğitimi tamamlayarak katılım belgesi alan adaylar TÜBİTAK’ın mentör havuzuna kaydedilmekte ve önümüzdeki dönemlerde ilan edilmesi beklenen firmalara yönelik danışmanlık destek programlarında kendileriyle işbirliği yapılması beklenmektedir.
 
 
MİTTO – Gebze Teknik Üniversitesi TTO, İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ imzalandı
 
 
Marmara Üniversitesi MİTTO Koordinatörlüğü, Marmara Bölgesi’ndeki diğer TTOlar ile arasındaki köprüyü güçlendirmek adına Gebze Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ile bir işbirliği protokolü imzaladı. MİTTO Yürütme Kurulu Başkanı ile Gebze TÜ-TTO Müdürü arasında imzalanan protokol ile iki üniversitenin TÜBİTAK 1601 projesi ile ilgili tecrübe paylaşımı, ortak projeler, seminerler, OSB çalışmaları, Proje Pazarları düzenlemeleri için altyapı geliştirilecek, üniversitelerimizden bölgeye teknoloji transferi ivme kazanacaktır.
 
 
 
MİTTO Yeni Hizmet Binasında...
 
 
 
 
 
 
Marmara Üniversitesi İnovasyon ve Teknoloji Transfer Ofisi (MİTTO), yeni hizmet yeri olan Göztepe Enstitüler Binası giriş katına taşındı. Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mehmet Akalın, Göztepe Enstitüler Binası giriş katına taşınan Marmara Üniversitesi İnovasyon ve Teknoloji Transfer Ofisi'ni (MİTTO) yeni yerinde ziyaret etti. Rektör Danışmanı Doç. Dr. Faruk Uçar ve Kurumsal İletişim Koordinatörü Doç. Dr. Şaziye Abrurrahmanoğlu'nun da eşlik ettiği ziyarette Akalın, MİTTO personeline başarı dileklerinde bulundu ve üniversitemizin bu yıl “Girişimci ve Yenilikçi Üniversite İndeksi Sıralaması”nda üç sıra yükselerek ilk 40’ta yer almasına katkı sağladıklarından ötürü kendilerine ayrıca teşekkür etti.
 
 
#FOOTERALT#