E-Bülten Haziran
E-Bülten Haziran
 
 
MİTTO’dan tüm Paydaşlarına TGB'ler, Ar-Ge ve Şirketleşme Semineri 
 
E-Bülten Haziran
 
30 Mayıs 2016 tarihinde MİTTO tarafından “657 sayılı Kanun kapsamında, Devlet Memurlarının “Şirket Kurması veya Şirket Ortağı olması” 5746 sayılı “Araştırma, Geliştirme ve Tasarım Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Kanun” ( 6766 sayılı Kanun Değişiklikleri dahil), 4691 sayılı “Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu” ( 6766 sayılı Kanun Değişiklikleri dahil), 3624 sayılı “Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı Kurulması Hakkında Kanun” hakkında bilgilendirme sunumu yapıldı. Deneteam Uluslararası Bağımsız Denetim A.Ş. Genel Müdürü Erdal Doğan ve Yeminli Mali Müşavir ve Bağımsız Denetçi İsmail Karakaya katılımcılara bilgiler verip sorularını yanıtladılar.
 
 
MİTTO- Pera EEMEA Mentörlük Eğitim ve İşbirliği Protokolü İmzalanması
 
 
 
 
15.06.2016 tarihinde MİTTO Koordinatörlüğümüz ve Pera EEMEA arasında işbirliği protokolü imzalanmıştır. Pera EEMEA; Kamu Kurumları, Özel Sektör, Üniversiteler ve Sivil Toplum Kuruluşlarının stratejik iş ortağı olarak çalışmaktadır. Çalışma alanları: İnovasyon Temelli Büyüme, Girişimciliğin Geliştirilmesi, Uluslararası Rekabetçilik, Uluslararası Ticaret ve Yatırım, Avrupa Birliği Programlarına Katılım, Teknoloji Transferi ve Ticarileştirilmesi, Üretim Sektörünün Geliştirilmesidir. İşbirliği protokolüyle birlikte MİTTO ve Pera EEMEA birlikte ilgili konularda projeler geliştirebilecek, mentörlük, eğitim, danışmanlık gibi hizmetleri karşılıklı sağlayabilecektir.
 
 
 
TÜBİTAK ARDEB Fen ve Sağlık Alanında Uygulamalı Proje Yazma Eğitimi
 
 
 
 
TÜBİTAK ARDEB Farkındalık ve Bilgilendirme Günleri Proje Yazım Çalıştayı 22-23 Haziran 2016 tarihlerinde Göztepe Kampüsü’nde başarıyla gerçekleştirildi. Öğleden önce oturumlarında Çalıştaylara 50den fazla akademisyen katılım sağladı. Üniversitemiz akademisyenlerinden Prof. Dr. Sn. Güniz Küçükgüzel, Prof. Dr. Sn. Atıf Koca, Prof. Dr. Sn. Uğur Yahşi, Prof. Dr. Sn. Safiye Erdem ve Doç.Dr. Sn. Yelda Özen Çiftçi’nin bilgilendirme sunumları ve atölye eğitmenliğini yaptıkları Eğitim boyunca Fen, Sağlık ve Mühendislik alanlarından gene katılımcılarımıza fikirlerini nasıl projeye dönüştürebilecekleri, ARDEB başvurusunu nasıl yapabilecekleri konusunda uygulamalı bir temel eğitim sağlanmış oldu.
 
 
#FOOTERALT#