E-Bülten Mayıs2
E-Bülten Mayıs2
 
 
MİTTO’dan Sosyal Girişimcilik Eğitim Semineri
 
E-Bülten Mayıs2
 
12 Mayıs tarihinde Üniversitemiz Göztepe Yerleşkesi Mühendislik Fakültesi’nde Anadolu Vakfı ile işbirliği halinde bir Sosyal Girişimcilik Eğitim Semineri düzenlenmiştir. Eğitmenliğini Gülçin Kaya İNCEİPLİK’in üstlendiği seminerde, bir sosyal girişimcilik başarı örneği olarak Biopipe Kurucusu Enes Kutluca da kendi girişimcilik deneyimini paylaşmıştır. Etkinlik soru-cevap oturumuyla sona ermiştir.
 
 
MİTTO’dan Buluşlar ve Patent Sistemi Semineri 
 
E-Bülten Mayıs2
 
23.05.2016’ tarihinde Üniversitemiz Göztepe Yerleşkesi Mühendislik Fakültesi’nde MİTTO tarafından Buluşlar ve Patent Sistemi hakkında bir bilgilendirme semineri düzenlenmiştir. Ankara Patent Yönetim Kurulu Başkanı Sn. M. Kaan Dericioğlu’nun eğitimci olarak katıldığı seminerde, buluş fikirleri olan akademisyen ve girişimcilerin başvuru süreçleri ve FSMH ile ilgili ayrıntılı soruları cevaplanmıştır.
 
 
 
MİTTO’dan TÜBİTAK ARDEB       Fen-Sağlık-Mühendislik Alanı Başarı Hikayeleri Günü
 
E-Bülten Mayıs2
 
24 Mayıs 2016 tarihinde Üniversitemiz Göztepe Kampüsü Teknoloji Fakültesi Konferans Salonu’nda ARDEB Fen-Sağlık-Mühendislik Alanında Başarı Hikâyeleri Günü düzenlenmiştir. Teknoloji Fakültesi Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erkan Kaplanoğlu ve Prof.Dr. H. Özkan Gülsoy’un ARDEB programlarına proje sunma, revizyon, sözleşme süreçleri ve proje uygulama gibi aşamalardaki kişisel tecrübelerini paylaştıkları sunumlar proje tabanlı çalışmalar yapma hedefleri olan akademisyenlerimiz tarafından ilgi gördü. Başarılı bilim insanlarının bireysel deneyimlerini paylaştıkları Başarı Hikâyesi Günleri’nin üniversitemizde proje hazırlama ve sunma konusunda ilgi ve çalışmaları hızlandıracağı beklenmektedir.
 
 
#FOOTERALT#