E-Bülten MartNisan
E-Bülten MartNisan
 
 
İstanbul Anadolu Yakası OSB ile Yeni Projeler için İlk Adım
 
E-Bülten MartNisan
 
Marmara Üniversitesi, Organize sanayi bölgeleri ile akademi arasındaki köprüyü güçlendirmek adına İstanbul Anadolu Yakası Organize Sanayi Bölgesi ile bir işbirliği protokolü imzaladı. MİTTO Yürütme Kurulu Başkanı ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Akalın ile İAYOSB Başkanı Murat Çökmez arasında imzalanan protokol ile üniversitemiz akademisyenlerinin sanayi firmalarının ihtiyaçlarına yönelik Ar-Ge danışmanlığı, TEYDEB projelerinin geliştirilmesi ve teknoloji transferi ivme kazanacaktır.
 
 
Haberin devamı için tıklayınız...
 
 
Hukuk Uyuşmazlıklarında Alternatif Çözüm Yolu ‘’Arabuluculuk Kanunu’’ Bilgilendirme Sunumu
 
E-Bülten MartNisan
 
Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi öğretim görevlisi ve MİTTO Danışmanı Yrd .Doç. Dr. Seniha DAL’ın eğitmenliğinde, 08.04.2016 Cuma günü İstanbul Anadolu Yakası OSB Bölge Müdürlüğü Konferans Salonunda "Hukuk Uyuşmazlıklarında Alternatif Çözüm Yolu Arabuluculuk Kanunu" semineri gerçekleştirmiştir. Firmaların ilgisi ve katılımıyla sorularını yanıtlanmıştır.
 
 
Haberin devamı için tıklayınız...
 
 
 
TÜBİTAK Bireysel Genç Girişim Programı Bilgilendirme Etkinliği 
 
E-Bülten MartNisan
 
TÜBİTAK Bireysel Genç Girişim Programı Bilgilendirme Sunumu 27 Nisan 2016 Çarşamba günü 10:00 -12:00 saatleri arasında Üniversitemiz Göztepe Kampüsü İktisat Fakültesi AZ 13 Salonu’nda yapılmıştır. BİGG SEA Programı ile 2015 yılında 27 girişim takımı 4 milyon TL’den fazla fon alarak şirketleşmiştir. İş fikirlerine 150 bin TL hibe verilen program ile 2016 yılında da yeni iş fikirlerinin yatırımcılara sunulmak üzere desteklenmesi beklenmektedir.
 
 
Haberin devamı için tıklayınız...
 
 
#FOOTERALT#